HALI YIKAMA AŞAMALARI

1- Sipariş

Firmamızı aradığınızda PC ekranımızda telefon numaranız görüntülenir ve daha önce firmamızla çalışmışsanız, veri tabanımızda kayıtlı olduğunuzdan sadece teslim günü ve adet bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz. Alınan siparişiniz kayıt altına alınarak servisteki personelimizde bulunan server tabanlı otomasyon programımıza ve size otomatik mesaj ile iletilir.

2- Ölçme ve İlk Kontrol

Fabrikamıza gelen halılarınız önce ölçümleri yapılır, Yıkamaya başlamadan önce her halının iplik yapısına, dokuma özelliği, nitelik ve cinsine göre farklı teknikler uygulanarak yıkanacağı için, halınız cins ve kirlilik derecesine göre sınıflandırılır.

Ölçümler otomasyon sisteme girildiğinde kaç adet sipariş alındı? kaç m2? ve toplam fiyat bilgisi size otomatik mesaj ile bilgilendirilmektedir

3- Toz Alma/Çırpma Aşaması

Eskiden annelerimiz ve ninelerimiz halıları yıkanmadan önce silkeleyip tozunu alırdı. Biz de halınızı daha hijyenik şekilde yıkayabilmemiz için zamanla halı bünyesine nüfuz etmiş toz ve partüküllerden arındırılmasında son teknoloji toz alma/çırpma makinası ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında halılar içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

4- Otomatik Yıkama/Durulama İşlemi

Halılarınızı alttan yıkama özelliği de olan son teknoloji 8 fırçalı tam otomatik bantlı halı yıkama makinamızda tek tek Türkiye nin en kaliteli ürünü Antibakteriyel halı yıkama şampuanları eşliğinde derinlemesine bir yıkama yapılmaktadır. Yıkama esnasında yukarı çıkan kirler çok iyi durulanması gerekmektedir. Halınız otomatik makinamızda basınçlı su ile bol su ile durulama yaparak gelberi uygulamasından geçer. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur.

5- Halı Sıkma (Santrifüj)

Halılar tam otomatik makinamızda yıkanıp durulama yapıldıktan sonra, yüksek devirli rulo santrifüj halı sıkma makinamız ile halılarınızı %90 – %95 oranında kurutuyoruz. Sıkma esnasında halınız hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz.

6- Kurutma

Sıkma makinamızdan %5 – %10 nemli çıkan halınızı fabrikamızda özel galvenizden yaptırdığımız askılıklarımızda halınızı havalandırarak kurutuyoruz.

 

Kullanılan askıların tamamı korozyon olmaması için iz, pas bırakmayacak yapıda olan galvanizden yaptırılmıştır.

7- Hav Alma Son Kontrol ve Paketleme

Yüksek vakumlu son teknoloji otomatik hav alma makinemizle kuruyan halıların üzerinde oluşabilecek tüm hav, toz ve tüy parçacıklarını vakumlayarak alıyoruz.

Halılarınızda oluşabilecek hav, tüy vb. yabancı maddeleri evinize kesinlikle sokmuyoruz.

Firmamız Bölgemizde yine bir İLK yaparak paketlemede poşet yerine %100 hava alabilen hurç kullanmaya başlamıştır. Artık çillenme, koku, pas derdine son.

8- Servis

Hurç ile paketlenen halılar servise hazır hale geldikten sonra, sistem tarafından size teslim yapılacağıyla ilgili otomatik SMS ile bilgilendirilirsiniz. Ücretsiz servisimiz ile halılarınız kapınızda teslim edilir. Araçlarımız arvento araç takip sistemi GBS ile anlık takibi yapılmaktadır.

9- Tahsilat

Halılarınız evinize geldiğinde ödemeyi ister nakit ister kredi kartı ile kapınızda yapabilirsiniz.